Preskoč na obsah

O nás O nás

O OpenData

Sme skupina ľudí, ktorá chce presadiť otvorenú a modernú verejnú správu.

 

Správu, ktorá:

  • prijala princíp „Čo nie je tajné, je zverejnené " hneď pri vzniku informácie a výnimky z tohto pravidla robí iba v zákonom určených, nevyhnutných a odôvodnených prípadoch,
  • si ctí otvorenosť a považuje za svoju povinnosť sprístupniť  čo najviac informácií o svojej činnosti, rozhodnutiach, pravidlách a tokoch verejných financií,
  • informácie zverejňuje na internete v ľahko dostupnej a zrozumiteľnej forme,
  • vníma občanov ako partnerov a prizýva ich k spolupráci pri správe vecí verejných,
  • sa nesnaží posudzovať užitočnosť informácií za používateľov - ponecháva rozhodnutie na nich samých,
  • nespoplatňuje produkty, za ktoré daňoví poplatníci už raz zaplatili a používa open-source prístup všade, kde to je možné,
  • dbá na otvorené štandardy a kvalitu svojich informácií, keďže iba takto môžu byť zverejnené dáta aj efektívne využité a ďalej spracované.

Preto sme vytvorili voľnú občiansku iniciatívu, ktorá má za cieľ ponúknuť verejnej správe riešenia pre prístup k informáciám a zverejňovanie dát tak, aby rešpektovali vyššie popísané princípy. Budeme radi, ak sa k úsiliu pripojí ktokoľvek, kto podporuje zadefinované zásady. (Kontakt)

Občiansku iniciatívu podporujú Občianske združenia Aliancia Fair-play ,Spoločnosť pre otvorené informačné technológie Utópia.

Tel: + 421 911 724 189, +421 2 4445 3690
Mail: opendata(at)opendata.sk
www: opendata.sk
FB: http://www.facebook.com/groups/180824635305518

Členstvo v komunite: postup pre prihlásenie

Kalendár Kalendár

Aktuálne kalendáre sídla

Novinky Novinky

Späť

Open Scraper Challenge 2014 - poďakovanie

Cez víkend, v dňoch 12. a 13.7.2014, zorganizovala SOIT v spolupráci s iniciatívou OpenData.sk ďalší ročník Open Scraper Challenge (viď tiež pozvánku a report z roku 2011).

OIT

Účastníci sa popasovali s viacerými zdrojmi údajov a pomohli "odstrániť ďalšie mreže uväzneným dátam" zo Slovenska aj Česka:

Aktuálny a kompletný zoznam zrealizovaných scraperov môžete nájsť na adrese https://morph.io/soit-sk/ .

Ďakujeme všetkým účastníkom Open Scraper Challenge 2014.

Ďakujeme tiež Marekovi Mahútovi z Red Hatu, a Martinovi Habovštiakovi z Progressbaru za pomoc s priestormi a portálu robime.it za pomoc pri šírení pozvánky. A ďakujeme tiež OpenAustralia Foundation za službu Morph .

Tešíme sa na ďalšie kolo Challenge a vítame aj akékoľvek priebežné pripomienky či patche k existujúcim scraperom alebo aj nové scrapery.

Priemerne (0 Hlasy)